Tips
Tips

ARYA ROLEPLAY | LAUNCHER & WHITELIST & DENEYİMLİ YÖNETİM KADROSU | YAKINDA ONLİNE!

Flexible

Kayıtlı Üye
Mesajlar
5
Katılım
1 Tem 2020
Reaction score
0
Puanları
1

Reputation:
Öz geçmiş hakkında?
Ekibimiz de yer alan çoğu kişi 2009/2010 yıllarında SA:MP ve MTA platformlarında tanışmış ve uzun süre roleplay sunucularında oynamış, görev yapmış kişilerdir. 2018-2019 yılları arasında Arya Roleplay adında SA:MP sunucusuyla faaliyete geçtikten sonra 2020 yılları arasında kapatmış oldukları sunucuyu tekrardan Arya Roleplay adıyla 2020 yılında tekrardan aktif etmek amacıyla projeyi fivem platformun da başlatmıştır. Artık bu saatten sonra A:RPG olarak tek amacımız; Türkiye üzerindeki kaliteli sunucu olmaktır. Bunu başarmak tamamen oyuncularımızın elinde, ne kadar istikrarlı ve sabırlı yaklaşırsanız bunu başarır ve zevk alacağınız bir sunucu haline getiririz.

Çalışmalar ve genel bilgilendirme?
Sizlere, 2 aydır sürdürdüğümüz çalışmalarımızın karşılığını almak amacı ile görüşlerinize sunduğumuz Arya Roleplay'ı tanıtmaktan onur duyuyorum. Kin, nefret, ego kavramlarından tamamen uzak olarak bir araya gelmiş, platformda tarafsız yer edinmeyi başarabilmiş bir ekip olarak, bugüne dek kazandığımız tecrübeleri FİVEM RolePlay ortamında sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Son zamanların bomba modası sunucu sistemlerini tanıtmaktan ziyade photoshop, kodlama gibi konularda bir rolcü ye yetecek düzeye sahip olan ancak rol konusunda uzmanlaşmış ekibini tanımanızı sağlayacak rahatlığı, ortamı sağlamaya çalışacağız. Siz değerli oyunculara halen ufak eksiklerimizi tamamlayamadığımız'dan ve aceleci davranıp hata dolu bir sunucu açmaktansa tamamlanmış bir sunucu açmayı düşündüğümüzden kesin bir açılış tarihi veremesek de en kısa zamanda sunucuyu aktif edip sizleri rahata kavuşturacağız.

Sunucu içerisindeki ekonomi nasıl olacak?
Oyuncular robot gibi bütün gün meslek yaparak para kasması yerine roller ile daha zevkli ve daha kazançlı şekilde para kazanacaklar. Peki bu nasıl gerçekleşecek? Mantıklı Guest RPler yapacağız. Event ekibimiz olacak, sürekli oyunculara, oyunculardan ziyade oluşumlara çalışıyor olacaklar. Bütün Guest RPler yönetim izni ve yönetim kontrolü veya event ekibi kontrolü dahilinde olacaktır.

Rol düzeni nasıl olacak ?
Genelde akla ilk olarak suçlu-polis-izleyici şeklinde bir düzen geliyor. Suçlu dendiğinde mafyalar, çeteler, polis dendiğinde emniyet birimleri, izleyici dendiğinde ise medya ve legal projelere destek vermeye çalışan kimseler geliyor. Fakat bir süre sonra yine de izleyici kitlesi yine suçlu kitleye dönüşüyor ve oyunda “ Polis-Suçlu “ şeklinde bir tema oluşuyor. Bir de üzerine kısa sürede çok miktarda paraya sahip oyuncular, admin yandaşları, yalakaları kimseler oyun içinde ev, araba-lar, tekne-ler alıyor ve rol becerisi daha yüksek olan bir oyuncunun da önüne geçerek suçlu zengin-fakir polis düzenine doğru yol aldırıyor. Bugüne dek böyle bir düzenin olmadığı bir sunucu henüz doğmamışken, bizler yepyeni bir rol döngüsü sayesinde, oyun içi ve oyun dışı adaleti sağlayarak, herkesin eşit şekilde rol yapmasını, rol yaparken kişisel karakter hedeflemelerini daha güzel şekilde biçimlendirmelerini sağlayacağız.

Sunucunun harita tasarımları?
Bir çok sunucu harita tasarımına önem vermemekte, bizler ise sizlerin rol işleyişini güzelleştirecek rol ortamlarını arttıracak şekilde harita tasarımlarına önem vermekteyiz. Ayrıca oyununuzu kastırmaması için fps değerini yüksek tutacak objeler eklenmiştir.

Çete ve Aileler Hakkında?
03.07.2020 Tarihinde yapılan yönetim toplantısında alınan karar doğrultusunda aile ve çetelere bir sınır getirdik, 6 adet çete oluşumu ve 3 adet aile oluşumu olacaktır. Aile ve çete olmak isteyen arkadaşlar direk başvuru atarak oluşumu alamıyacaktır. Ahmet isimli arkadaş Ballas çetesini istiyor, veyahut Xxx Ailesini açmak istiyor. 1 Hafta boyunca o kişinin ve oluşuma alacağı kişilerin rollerini admin ekibimiz tarafından inceleniyor, ayrıca çete oluşumlarında maksimum 7 kişi bulunabilir. Aile oluşumunda ise maksimum 6 üye bulunmaktadır. LEGAL ve İLLEGAL düzeni sağlamak için yönetim ekibimiz elinden geleni yapmaktadır. Her önüne gelen kişi aile ve çete açamayacaktır, belirli bir kuralları vardır.

GunRP ve Sosyal RP ?
Bizim asıl hedefimiz, oyuncularımızın eğlenceli ve keyifli roller yapmasıdır, yeri geldiğinde Market soygunlarında, banka soygunlarında GunRP olarak nitelendirdiğiniz olaylar dönebiliyor. Ancak biz tamamen GunRP'den uzak bir sunucu tasarlamaya çalışıyoruz, yönetim ekibimizde yer alan kemik kadro tamamen saçma sapan politikalar ve kurallardan sıkılmış kişilerdir. Tamamen gerçek hayata yönelik tasarlamış olduğumuz sunucuda güzel SosyalRP dönmektedir. Go kart, Yarış etkinlikleri, dövüş turnuvaları, koşu yarışları, yüzme yarışları gibi bir çok etkinlik yaparak bir düzen oluşturmaya çalışıyoruz. GunRP ve Sosyal RP sunucumuzda tamamen dengeli olacaktır, oyuna yeni başlamış bir kişide silah görmeyeceksiniz, yada motel önünde ve başka yerlerde herkese Ağresif rol yapan, silahıyla üstünlük sağlayan kişilerde görmeyeceksiniz. Tamamen sizlerin eğlenmesini ve güzel roller yapmanız için elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız.

Sunucuya girişler nasıl olacak?
Sunucumuz karakter başvurulu'dur. Karakter paneli üzerinden karakter başvurusunu attıktan sonra, karakter paneline Discord adresinizi ve Steam hesabınızı bağlıyorsunuz. Karakter başvurusunu panel üzerinden inceleyen başvuru ekibi eğer başvurunuzu onaylar ise siz karakter paneli üzerinden "ONAYLANDI" veya "REDDEDİLDİ" tarzında bir bildiri alıyorsunuz. Eğer başvurunuz onaylanır ise DİSCORD adresimizdeki mülakat odasına giriş yapıyorsunuz, kayıt yetkililerimiz gerekli soruları ve bilgileri sorduktan sonra sunucuya alınıyorsunuz. Ayrıca şunu unutmayalım, sunucuya giriş yaptıktan sonra 2 gün boyunca yetkili kadro tarafından incelenecek'siniz. Yaptığınız rollere ve hal ve hareketlerinize bakılacaktır.

Launcher olacak mı?
Şuanda Launcherimiz yapılmış durumda, ancak ilk günden launcher kullanalım mı bilmiyoruz, bunu discord sunucumuzda oylama şeklinde yapacağız. Eğer oyuncularımız Launcher olmasını isterlerse güzel ve şık görünümlü, hile korumalı launcherimizi aktif hale getirerek oyuncularımıza sunacağız.

Oyunun kurulu olduğu makine?
Merhabalar, sunucumuzun kurulu olduğu makine bize aittir. Kendime ait olan Şahıs şirketim için kullandığımız, fiziksel sunucudur. Oyun performansının düşük olmaması için AMD Ryzen™ 9 3900X 16GB Ram ve 8 Core Cpu özelliklerinde bir makine kullanmaktayız.

Fivem saatim yeterli değil nasıl girebilirim?
Arkadaşlar sunucuya giriş yapmak için fivem saati önemli değil, sonuçta 2 Bin saati olupta rol yapmayı bilmeyen kişiler var. Bizler sizin saatinize değil sizin rollerinize ve tecrübelerinize bakıyoruz, eğer rol yapmayı biliyor ve deneyimli iseniz, yetkili kadromuz tarafından incelendikten sonra sunucuya alınırsınız. Bizler SAMP ve MTA platformundan geçiş sağladık, orada bildiğiniz üzere sunucuya girdiğinizde SAAT sormuyorlar. Bize göre Fivem saati pek önemli değil, kişinin yaptığı roller ve kişinin deneyimleridir. Eğer güzel ve sağlıklı roller yapıyorsanız, kendinize güveniyorsanız bizim sunucumuzun kapıları sizlere açıktır.

Gerekli ilgi ve alakayı gösteren tüm Fivemturks üyelerine teşekkür ediyor, tüm oyuncuları bu tarafsız proje aracılığı ile roleplay zevkini zirve noktalara taşımak adına sunucumuza davet ediyorum. Hep birlikte keyifler anlar, dakikalar yaşamak, huzurlarınızda kalıcı olabilmek dileğiyle.. Esen kalın.
 

Flexible

Kayıtlı Üye
Mesajlar
5
Katılım
1 Tem 2020
Reaction score
0
Puanları
1

Reputation:

 

Flexible

Kayıtlı Üye
Mesajlar
5
Katılım
1 Tem 2020
Reaction score
0
Puanları
1

Reputation:Sunucumuz Temmuz'un 30'u ile 5 Ağustos arasında açılacaktır, oyun paketinin geliştirilmesi ve karakter panelinin tamamlanması için aşağı yukarı 2.5 Haftalık bir zaman süreci gerekmektedir. Daha sonra 1 haftalık test süresinden sonra sunucumuz aktif edilecektir.
 

☆ ᴇʀᴍᴀɴ ☆

FivemTurks.COM
Mesajlar
684
Katılım
22 Ocak 2020
Reaction score
57
Puanları
28

Reputation:Sunucumuz Temmuz'un 30'u ile 5 Ağustos arasında açılacaktır, oyun paketinin geliştirilmesi ve karakter panelinin tamamlanması için aşağı yukarı 2.5 Haftalık bir zaman süreci gerekmektedir. Daha sonra 1 haftalık test süresinden sonra sunucumuz aktif edilecektir.

Hayırlı olsun tanıtım başarılı görülüyor , umarım herşey gönlünüzce olur iyi calısmalar.
 

Flexible

Kayıtlı Üye
Mesajlar
5
Katılım
1 Tem 2020
Reaction score
0
Puanları
1

Reputation:Karakter paneline adminler için onay,red ve log sistemi eklendi ek olarak oyundaki oyuncu envanterindeki itemleri panel üzerinden görüntüleye bilecek. 
Üst Alt
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!