Hoşgeldiniz

XenTurk.net ile xenforo temaları ve ücretsiz xenforo eklentilerini temin edebilirsiniz.

Tips
Tips

Bitcoin, tarihinin en yüksek haftalık kapanışını yaptı: Güncel hedefler

  • Konuları Görebilmek İçin Üye Olmalısınız! Kayıt Ol!

CoinSco

Özel Üye
Katılım
18 Haz 2021
Mesajlar
345
Reaction score
0

Reputation:

Konuyu Başlatan
bitcoin-btc-44-1132x670-1.webp


Ekim ayıyla beraber müthiş bir yükselişe geçen ve 60 bin dolar seviyesini de hızla aşan Bitcoin, haftalık kapanış anlamında en yüksek seviyesine de ulaşmayı başardı. Nisan ayında 64 bin dolara ulaşan Bitcoin, bu fiyatı yakaladığı haftada bile dün meydana gelen kapanışın altında kalmıştı.

Bitcoin’in sert yükseliş hareketi devam ederken, hem kısa hem de uzun vadeli yatırımcılar, Pazar gecesi gerçekleşecek haftalık kapanışı da merakla bekliyorlardı. Hafta sonu süresince genel anlamda 60 bin doların üstünde seyreden en büyük kripto para TSİ pazar akşamı ise saat 22’den sonrasında 58 bin 940dolara kadar düştü. Buna karşın, alım baskısı daha ağır bastı ve Bitcoin Pazar gecesi TSİ 03.00’da olan kapanışı 62 bin doların üstünde geçmeyi başararak bu anlamda ATH yapmış oldu.
Uzmanların beklentisi “Devam” yönünde

Nisan ayında 60 bin dolar seviyesini bir türlü kıramayan sadece Coinbase’in Nasdaq borsasında listelenmesiyle 64 bin doların da üstüne çıkan Bitcoin, sonrasında Mayıs ayında büyük bir düşüş hareketine başlamıştı. Uzmanlar ise üç yeşil uzun gövdeli mumla, Bitcoin’in şimdi tipik olarak güvenilir bir yükseliş hareketi içinde bulunduğunu belirtiyorlar.
Piyasa kıymeti de aylar sonrasında 2.6 trilyon doları geçti

Bitcoin’in haftalık kapanışta ATH yapması, hem kısa hem de uzun vadeli yatırımcıların yüzünü güldürürken, kripto para piyasasının toplam değerinde de gözle görülür bir artış söz mevzusu… Bitcoin’deki yükselişle beraber toplam piyasa kıymeti de 2 trilyon 600 milyar doları aylar sonrasında geride bırakmayı başardı. Bu düzey son olarak Mayıs ayında yakalanmıştı. Hemen sonra ise Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğinin çevreye zarar verdiğini söylemesi ve Çin yasakları en büyük kripto paranın fiyatını 30 bin doların da altına düşürmüştü. Bitcoin haberin yazıldığı dakikalarda ise ortalama 62 bin 300 dolardan işlem görüyor.
Fiyat analizi: BTC/USDT

Günlük grafikte daha ilkin belirttiğimiz 52920 ana direnç seviyesi kırılıp yine kontrol edildikten sonrasında 61800 hedefimiz geldi. Fiyat hareketi yükselişine devam eder ise yeni bir ATH seviyesi ile beraber 69549 seviyesine kadar yeni hedef beklenebilir. Düzeltme hareketi olur ise 60000 ve 56818 Destek seviyeleri takip edilebilir. Bu seviyeler sert geçilir ise daha ilkin ana direnç seviyesi olarak takip ettiğimiz 52920 seviyesi bu sefer ana destek seviyesi olarak takip edilebilir.


 
Üst