Tips
Tips

Rehber FİVEM NEDİR ?

☆ ᴇʀᴍᴀɴ ☆

FivemTurks.COM
Mesajlar
816
Katılım
22 Ocak 2020
Reaction score
60
Puanları
28

Reputation:

Sizlerlerinde Eğlenebileceği Güzel Bir Platform Olan GTA 5 Rp Serverlarının Nasıl Birşey Olduğundan Bahsedeceğim.

FiveM Nedir ?

FiveM Programı Tamamen Ücretsiz Bir Programdır,Peki Bu Program Ne İşe Yarar Ne Yapılır Diyorsunuz Gibi Hissettim FiveM Aynı GTA Online'da Modlar Vardır Mesela Sumo Güresi Modu Gibi Bu Mod Serverlara Yüklenir Sizin Oynayabilmenizi Sağlar.Aynı Bu Sekilde Açılan Sunuculara Bağlanmak İçin Gereken Program FiveM'dir Son Aylarda Çok Popüler Olmasına Sebeb Olan FiveM Uygulaması İçinde Bulundurduğu Rp Serverları Yüzünden Çok Sevilir Ve Elle Tutulur Hale Gelmiştir.

GTA 5 RP Serverlarına Bağlanmak İçin Orjinal GTA 5 Bulunması Gerekmektedir.
RolePlay Yapmak İçin İnsanlarla Diyaloğunuzun İyi Olması Ne Durumda Neler Diyeceğinizi Direk Olarak Düşünüp Söyleyebilme Yeteğenizin Azda Olsa İlerlemiş Olması Gerekiyor.

Rp Nedir ?

Rp Dediğimiz Olay Şudur;
Açılımı RolePlay Olan Bu Kelime Türkçeleştirilmiş Hali Rol Yapma'dır.FiveM'le Bir Sunucuya Bağlanıyorsunuz Ve Önünüze Karakter Oluşturma Ekranı Geliyor Sunucuda (Kurallar Çerçevesince) İstediğiniz Şekilde Karakter Oluşturabilirsiniz.Karakter Oluşumundan Sonra İş Tamamen Size Kalıyor Oyun İçinde Real Hayatta Birebir Nasıl Diyaloglar Kuruyorsanız(Bu Oyunda Daha Samimi Ve Eğlenceli Hale Geliyor)Oyunda Da Bu Şekilde Başlıyorsunuz Oluşturduğunuz Karakterin Kısaca Hayatını Canlandırıyorsunuz Buna En Büyük Etken Diğer Oyuncuların Yaptığı Roller Sizin Karakter Hayatınıza Etki Ediyor Ve Bu Senaryolar Çok Zevk Veren Seviyelere Ulaşabiliyor.
Oyunda Rp Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Çok Husus Var

Whitelist Nedir ?

Whitelist (Beyaz Liste) Dediğimiz Olay Serverların Kendilerine Ait Discord Sunucuları Bulunmakta Discord Sunucusundan Belirlenen Bölümdeki Formu Doldurarak Whitelist Başvurusu Yapabiliyorsunuz.Eğer Kabul Edilir İse Başvuru Yaptığınız Server'a Girebilirsiniz.Whitelist İstemeyen Serverlarda Mevcut.

Fail Rp ?

Fail Rp Kısaca Şudur;
Oyun İçinde RolePlay Yaparken Örnek Veriyorum Aksanlı Konuşuyorsunuz Ve Ufak Birşeye Siniriniz Bozuldu Standart Konuşur Gibi Role Daldınız Buna Fail Rp Denir Oyuncular Tarafından Şikayetiniz Gelir İse Adminler Size Yaptırımlar Uygulayabilir.

MetaGaming ?

MetaGaming Son Zamanlarda Çok Yapılan Birşey Kısaca Şudur;
Oyunda 2 Çete Birbiriyle Savaş Halinde Ve Çetelerden Biri Yayında Öbür Çete O Yayını İzleyip Onların Planlarını Bilerek RolePlay Yapmaya Devam Ederse Yani RolePlay Dışı Duyduğu Bilgileri Oyunda Kullanır İse Buna MetaGaming Denir.

Non RP ?

Non Rp Mantıklı Bir Kural Kısaca Şudur;
Spor Bir Araç-Motor Dağda Bayırda Gidemez Giderse Non Rp Driving Yapmış Olur.Sadece SUV Tarzı Bir Araç Yani 4x4 Off-Road Araçlar Dağda Bayırda Gidebilir.

Fear RP ?

Fear RP Kısaca Şudur;
Fear Rp Gerçek Hayatta Siz 10 Kişiye 1 Kişi Dalamazsınız Veya 10 Kişinin Elinde Silah Var Sizde Silah Çıkarıp Sıkamazsınız Aynısıda Oyunda Geçerli Oyunda Karakterinizin Üstünde Taramalı Tüfek Olduğu Aranmadığınız Sürece Gözükmez Mesela Onu Tab Basıp Direk Çekemezsiniz Arabaya Binersiniz Elinizde Ağır Silah Alarak İnerek Rolünü Yapmanız Gerekir Bunu Yapmazsanız Fear Rp-Fail Rp Dönüşür.
Belli Başlı Kurallar Bunlardır Bu Kurallar Sunucudan Sunucuya Değişkenlik Gösterir Bunları Yapan Kişilere Yaptırımlar Yöneticiler Tarafından Yapılır.

Fivem Nasıl Kurulur Nasıl Bağlanılır:

Bu Arkadaş Güzel Şekilde Anlattığından Bu Video Koymayı Yeterli Gördüm.


Twicth Gta 5 Bölümünde Yayıncıları İzleyerek Server Ortamlarını Nasıl Birşey Olduğunu Tam Olarak Kavrayabilirsiniz.


Bu Bilgileri Kendi Bilgilerim Dahilinde Paylaşıyorum Eksiğim Var İse Mesajlarda Belirtebilirsiniz.
Size Eğlenmeniz İçin Önerilerimden Biridir.
 
Üst Alt
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!