Tips
Tips

Polkadot neden yükseliyor? DOT fiyatı rekora yaklaştı

CoinSco

Özel Üye
Mesajlar
345
Katılım
18 Haz 2021
Reaction score
0
Puanları
16

Reputation:

Polkadot’ta merakla beklenen parazincir (parachain) açık artırmaları için takvim belli oldu. Polkadot ağı üstünde geliştirilecek projelere yer tahsisi yapılacak olan açık artırma süreci, gelecek ay resmen başlamış olacak. Açık artırmalarının ilkinin 11 Kasım’da başlaması planlanıyor.

Polkadot ekibinden meydana getirilen , “Ayrışık bir oldukca zincirli çerçeve vizyonunun ilk ana hatlarıyla Polkadot whitepaper’ında ortaya konulmasından neredeyse beş yıl sonrasında parazincirler resmi olarak Polkadot üstünde piyasaya sürülmeye hazır.” denildi.

DOT’a talep artıyor


Açık artırmaları kazanmak için projelerin ellerinde mühim oranda DOT bulundurmaları gerekiyor. Açık artırmalar, Polkadot ağının token’ı DOT ile yapılacak ve bu da naturel olarak DOT’a olan talebi artırıyor. Bir slot elde etmek için ihtiyaç duyulan DOT miktarı ise tamamen etkin piyasa mekanizmasına dayalı olarak belirlenecek. Projeler, kitle kredisi kanalıyla açık artırmada kullanacakları DOT’ları topluluktan alabilecekler.

Polkadot’un “kanarya ağı” Kusama’da halen devam eden açık artırmalarda şimdiye kadar 2.4 milyon KSM’ye ulaşıldı ve bu miktar, kitle kredisi kanalıyla 49 binden fazla benzersiz adresten alındı.

DOT’ta yüzde 25 artış: Rekora yaklaşıldı


Parazincir açık artırmaları için takvimin belli olmasının peşinden DOT fiyatı mühim seviyede arttı. Fiyat, düne nazaran yüzde 25 oranında yükselirken zirveye de yaklaşıldı. DOT, TSİ 23.20 itibari ile 42.50 dolardan işlem görüyor. Kripto paranın bugüne dek görmüş olduğu en yüksek düzey ise 49.78 dolardı.

The post first appeared on .

 
Üst Alt
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!