Tips
Tips

Sunucu Tanıtım Reny Roleplay | Aile,Baron,Kartel yok | İşyeri Sahip Olma Sistemi

Lesimo

Kayıtlı Üye
15 Eyl 2020
1
0
1
Reny Roleplay | P2W yok | Aile,Baron,Kartel saçmalıkları yok


İlk olarak sık sık sorulan soruların cevaplarını aşağıda verelim.
Sunucuda Hard RP mi Arcade RP mi var? Sunucumuzun rol tarafı HARD iken illegal sistemi, para kasma sistemi arcadeye uygundur. Örn Madde X sisteminin oluşu
▪Burayı diğer sunuculardan ayıran şey nedir? Yaklaşık 2 buçuk aydır durmaksızın sunucuya her gün yenilikler getirdik ve sonucunda büyük yayıncılardan izleyip "Keşke ben de burada oynasam" dediğiniz sunucuların sistemlerini daha iyi ve optimize bir şekilde size sunduk. Farklılığımız bu yöndedir.
▪Aile,mafya,kartel var mı? Aile,mafya,kartel rolleri yoktur.
▪Bir ekip burayı neden tercih etmeli, onlara ne sunuyorsunuz? Çete olarak gelen ekiplere (min. 7 kişi) Özel içi olan hood, hoodlarında olan npcler, kaplamalı araç, silah animasyonu, özel kıyafetler, 1 adet hasarı düşük pistol ve 1 adet sopa verilmekte. LSPD için gerekli A'dan Z'ye her şey en iyi şekilde ayarlandı. Ayrıca 10 ve üstü kişi sayısıyla gelmeniz durumunda legal olarak bir işyeri sahibi olabilirsiniz.
▪Sunucunun ekonomisi ne durumda? Sunucuda HARD EKONOMİ vardır. Girişte 17500 dolar ikramiye alırsınız. En pahalı araç 400 500k civarı iken en ucuzu 12k'dır. Silah fiyatları da gerçekçi bir şekilde ayarlandı. Ayrıca düşük hasarlı bir pistolu silahçıdan 40k karşılığında satın alabiliyorsunuz.
▪Donate ile üstünlük elde ediliyor mu? Donate konusunda 3 farklı paketimiz bulunuyor. Bu paketlerin hepsinde ağırlık görüntüye verilmiştir. Silah satın alma gibi bir durum yoktur.


Sunucuda var olan GANG'lar
Groove Gang
Ballas Gang
Vagos Gang
Aztecas Gang
The Lost MC

Genel olarak sunucunun yönetilişi hakkında fikir sahibi olmuşsunuzdur. Şimdi ise sunucunun özelliklerinden bahsedelim.

Mount Zonah HastanesiPolis Departmanı

Meslekler

İnek yakalamalı kasapçılık


Odunculuk


Mutfak Şefi (Restaurant sahibi olarak kendi menünüzü oluşturun!)


Balıkçılık


Temizlikçilik


Sıra illegal düzende

Her gün saat 22:00'da yenilenen Madde X


Buzz Büyüsü


Saksıda Kenevir


Mobile Meth
1605452191289.png

İllegal maddeler köşe tutularak satılabilir. Veya daha pahalıya satabilmek için ihbar riski bulunan gizli bölgeyi bulmanız gerekli!

Soygun Listesi

Pasifik Bankası
Fleeca Bankası
Zırhlı Banka Aracı
ATM Soygunu
Ev Soygunu +300 Ev
Araç Soygunu (Araç parçalamadan bağımsızdır)
Market Kasiyer Soygunu
Market Kasa Soygunu
Kuyumcu Soygunu
Araç Parçalama

Telefon
Kamerası olan qb-phone kullanmaktayız. Bu telefon ile özel IBAN numarası sahibi oluyorsunuz. Birisiyle konuşurken yanınızdaki kişi konuştuğunuz kişinin sesini duyabiliyor. Yarış sistemi ile yarış düzenleyerek lider tablosunda öne çıkmaya çalışıyorsunuz. Whatsapp,rehber gibi özellikleri de bulunmakta tabii. Aktif avukatları görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca polislere özel bir uygulama da var.

1605452181025.png

Envanterimiz
1605452172047.png

LSPD tarafında bulunan özellikler

Polis tableti
1605452159054.png

Polis Bodycam'i (Kullandığınızda kamerayı üstüne kıyafet olarak takar)


Radar


Drone


Polis Araçları

1605452139892.png

Polisler için gerekli kanıt sistemi eklendiğinde buraya yazılacaktır.

Şimdi ise 2 haftada bir açık arttırma usulüyle satacağımız mekanlardan birini göstereyim!
1605452127478.png

Pearls Restorant ilk haftanın sonunda belirlenecek bir saatte rol içinde açık arttırma ile yeni sahibine kavuşacak ve işletime açılacaktır! Burayı alan kişi isterse mutfak şefliği de yapabilir. İsterse bir oyuncuyu şef olarak restoranta alır! Belirleyeceği menü ile burada satış yapabilecek.

MEKANİK SİSTEMİ
Mekanikte tamamen gerçekçiliğe yönelik eklentiler eklenmiştir. Mekanikler parça stoğunu diğer oyunculardan tahsil etmedikçe araç tamir edemeyecek ve müşteri kaybedecektir.


Örneğin buradaki araç incelendikten sonra kaputun takılması gerekiyor. Deponuzda kaput varsa gidip KULLAN diyerek takıyorsunuz. Aksi taktirde tamir edemiyorsunuz.
Modifiye sisteminde ise herhangi bir değişiklik yoktur.

Peki mekanikler bu stoğu nereden elde edecek?
Bunun için dışarıdan stok eklemektense oyuncular arasında dönmesini istedik.


Görüntüdeki bizim araç parçalama sistemimiz. Gerekli aracı çalıp getirdikten sonra parçalayıp, kaput, tekerlek, bagaj gibi parçalarını kendinize alıyorsunuz. Sonra stoğu biten mekaniklere bunu belli bir para karşılığında okutarak paranızı kazanıyorsunuz. Ama yoldan geçen birisi araç parçalayamayacak. Bu sebeple aklımızda güzel roller var, onları saklayalım şuanlık.

İllegalin başı çetelere neler sağlamaktayız?
Özel kıyafet modelleri, özel araç kaplamaları
Hoodlarındaki evlerin içi var
Hoodlarında mahalleyi savunacak, driveby atan NPC'ler
Gelen ekiplere başlangıç için 1 adet sopa ve 1 adet hasarı düşük pistol
Ve mekanlarını ne kadar iyi tanıdıklarını test etmek için küçük sürprizler yerleştirdik :)

MOTEL SİSTEMİ
Motel sisteminde şu an 2 farklı motel var. Bunların oda sayısı ilk günlerde yeterli olacağı için diğerleri eklenmedi. Fakat yetmediği durumlarda motel sayısı 5'e kadar çıkabilir.
Pink Cage
1605452106980.png

Firefly
1605452094063.png

EV SİSTEMİ

Stash House sistemi kullanmaktayız. Ev fiyatları ortalama 95-120k arasında değişmekte.
1605452078064.png

SPOR SALONU
Spor yaparak stresinizi azaltabilirsiniz
1605452066851.png


LEGAL MEKANLAR HAKKINDA
Sizlerin yüksek FPS ile oyun oynamasını istediğimiz için konuda çeşitli sosyal rp mekanı göremediniz. Bunun sebebi aklımızdakinin şu olması,
Biz işyeri sistemini sunucumuzda efektif bir şekilde kullanmak istiyoruz. Bu sebeple sizin talepleriniz doğrultusunda mekanlar eklenecek. Çünkü eklenen bir gece kulübünün yüzüne 2 gün sonra bakılmıyor. Bunu istemiyoruz ve sizin oyun keyfinize önem veriyoruz. Biz gerçekçilik peşindeyiz, bu sebeple eklenen her şeyin bir anlamı olmalı.

SUNUCUYA NASIL KAYIT OLABİLİRİM/WHİTELİST ALABİLİRİM?
Discord sunucumuza geldikten sonra yetkili ekibimizden birini çağırarak kaydınızı yaptırabilirsiniz. Şartlarımız +16 yaş ve +30 Fivem saatidir. Size sorulacak sorulara doğru cevap vermeniz halinde whitelist alarak sunucuya giriş yapabilirsiniz.

 
Üst Alt
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!