Tips
Tips

Twitch Yayıncı Sponsoru Nasıl Bulunur?

☆ ᴇʀᴍᴀɴ ☆

FivemTurks.COM
Mesajlar
684
Katılım
22 Ocak 2020
Reaction score
57
Puanları
28

Reputation:Twitch yayınınıza sponsor mu arıyorsunuz? Oyun oynamak ve bundan para kazanmak niyetindesiniz ancak yeterince geliriniz yok ve emeğinizin boşa gittiğini mi düşünüyorsunuz? O halde sponsor bularak bu sorununuza çözüm getirebilirsiniz. Peki yayıncı sponsoru nasıl bulunur? Sponsorlar ne kadar kazandırır ve birinin veya bir şirketin bana sponsor olması için ne yapmalıyım? Detaylar yazımızda…


Twitch Yayıncı Sponsoru Nasıl Bulunur?
Aslında burada tüm yayıncılar için önerilerde bulunacağınız. Yani sadece twitch değil, youtube, mixer gibi her türlü yayın platformunda sponsor bulabilirsiniz. Twitch’i özellikle belirtmemizin nedeni ülkemizde ve dünyada en popüler yayın sitesi olmasıdır. Peki yayınıma nasıl sponsor bulabilirim? Kim bana sponsor olur ki demeyin? Öncelikle tavsiyelerimize göz atın ve ardından talimatları uygulayarak kendi yayınlarınıza sponsor bulun!

Öncelikle bir sponsor ki bu bir firma veya şahıs şeklinde olabilir; size neden sponsor olsun? Bu sorunun yanıtını vermelisiniz. Oyun oynuyorsanız öncelikle bu sponsorun da oyun sektörüyle alakalı faaliyetleri olmalı öyle değil mi?

Şu anda twitch yayıncılarının en meşhur sponsoru yemeksepeti’dir. Oyun sektörüyle alakası nedir diye soracak olursanız elbette oyuncuların yemek konusunda sorun yaşamaları ve hazır yemeklere yönelmeleridir. Bu durumda yemeksepeti gibi siteler kurtarıcı olabiliyor.

Birinin size sponsor olabilmesi için öncelikle geniş bir kitleye hitap ediyor olmanız gerekmektedir. Bu kitle mutlaka milyonlarca kişiden oluşmak zorunda değil. Yalnızca anlık 50-100 kadar izlenen yayıncılar dahi sponsor bulabiliyorlar. Bu sizin çabanıza, gösterdiğiniz emeğe ve oyunculuğunuza göre değişiklik gösterecektir.

Öncelikle bir firma veya şahsa “bana sponsor olur musunuz” şeklinde mesaj gönderdiğinizde ya dönüş yapmayacaklar yada olumsuz yanıt alacaksınız. Bunun nedeni sponsorların sponsor olacakları yayıncıları genellikle kendileri seçmeleridir. Bir twitch yayınını izleyen sponsorlar yayıncının ne kadar süredir yayınlarına devam ettiği, oyundaki durumu, yayındaki etkileşimlere, izleyici ve takipçi sayısına dikkat ederler. Bu kriterleri sağlıyorsanız zaten sponsor size kendisi ulaşarak bizzat sponsorluk teklif verecektir.

Yayıncı sponsoru bulmak istiyorsanız sosyal medya hesaplarınız daima aktif tutun, başka yayıncılarla ortak yayınlar yapın, çekiliş, abonelere özel oyunlar gibi aktivitelerle etkileşimi yüksek tutun ve yayınlarınıza kimse izlemese bile devam edin.
 
Üst Alt
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!